- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Valīk-e Bālā
Current Weather Valīk-e Bālā
Current weather for the city of Valīk-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
