- Weather
- United States of America
- Pennsylvania
- Upper Saint Clair
Current Weather Upper Saint Clair
Current weather for the city of Upper Saint Clair. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Tornado warning
Valid to 1. 4. (00:20)
Severe Thunderstorms
Valid to 1. 4. (00:30)
23°C
feels like 23°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 9°C |
