- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Turu-bong
Current Weather Turu-bong
Current weather for the city of Turu-bong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 9°C |
