Current Weather Topeka
Current weather for the city of Topeka. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Watch
Valid to 27. 4. (13:00)
Severe Thunderstorms
Valid to 26. 4. (19:00)
18°C
feels like 19°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
