- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Tongjŏng-ho
Current Weather Tongjŏng-ho
Current weather for the city of Tongjŏng-ho. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 9°C |
