- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Tappehhā-ye Khowrtāb
Current Weather Tappehhā-ye Khowrtāb
Current weather for the city of Tappehhā-ye Khowrtāb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 3°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 87 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 6°C |
