- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Tapah-ye Khālkhālyān
Current Weather Tapah-ye Khālkhālyān
Current weather for the city of Tapah-ye Khālkhālyān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 22°C |
