- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Naean’gye
Current Weather Naean’gye
Current weather for the city of Naean’gye. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
