- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- T’aech’u-gol
Current Weather T’aech’u-gol
Current weather for the city of T’aech’u-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 13°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 22 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
