Current Weather Taboada
Current weather for the city of Taboada. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 29. 4. (22:00)
Rain
Valid to 29. 4. (22:00)
14°C
feels like 15°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 11°C |
