- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Sovīch-e Bālā
Current Weather Sovīch-e Bālā
Current weather for the city of Sovīch-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 18°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 14°C |
