- Weather
- Republic of Slovenia
- Šoštanj
- Šoštanj
Current Weather Šoštanj
Current weather for the city of Šoštanj. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 28. 4. (17:00) to 29. 4. (01:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
