- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Solgyeongji
Current Weather Solgyeongji
Current weather for the city of Solgyeongji. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
