- Weather
- Kingdom of Sweden
- Uppsala County
- Söderharg
Current Weather Söderharg
Current weather for the city of Söderharg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 9°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 6°C |
