- Weather
- United States of America
- Arizona
- Snowflake
Current Weather Snowflake
Current weather for the city of Snowflake. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 1. 4. (19:00)
17°C
feels like 15°C
| wind | 20 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
