- Weather
- United States of America
- Kentucky
- Shively
Current Weather Shively
Current weather for the city of Shively. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 2. 4. (12:00)
28°C
feels like 29°C
| wind | 20 mph |
|---|---|
| wind gusts | 34 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 82 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
