- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Shahrak-e Post
Current Weather Shahrak-e Post
Current weather for the city of Shahrak-e Post. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 32°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
