- Weather
- Slovakia
- Košický kraj
- Seňa
Current Weather Seňa
Current weather for the city of Seňa. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 18. 5. (01:00) to 19. 5. (01:00)
Wind
Valid to 18. 5. (01:00)
15°C
feels like 13°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
