- Weather
- Botswana
- Selibe Phikwe
- Selebi-Phikwe
Current Weather Selebi-Phikwe
Current weather for the city of Selebi-Phikwe. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 23°C |
