Current Weather Schwalbach
Current weather for the city of Schwalbach. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind gusts
Valid to 29. 4. (20:00)
19°C
feels like 18°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
