- Weather
- Kingdom of Belgium
- Walloon Region
- Sart-Dames-Avelines
Current Weather Sart-Dames-Avelines
Current weather for the city of Sart-Dames-Avelines. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 14°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
