- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Sar-e Kōrah Murdah
Current Weather Sar-e Kōrah Murdah
Current weather for the city of Sar-e Kōrah Murdah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 6.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 5°C |
