- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- Dētow Ghar
Current Weather Dētow Ghar
Current weather for the city of Dētow Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 22°C |
