- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Sar-e Būm
Current Weather Sar-e Būm
Current weather for the city of Sar-e Būm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 13°C |
