- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Sar-e Būm
Current Weather Sar-e Būm
Current weather for the city of Sar-e Būm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 7°C |
