- Weather
- United States of America
- Texas
- San Angelo
Current Weather San Angelo
Current weather for the city of San Angelo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 18°C |
