Current Weather Sam-e Samal Kūh
Current weather for the city of Sam-e Samal Kūh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 24°C |
