Current Weather Sam-e Samal Kūh
Current weather for the city of Sam-e Samal Kūh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 24°C |
