- Weather
- United States of America
- Illinois
- Rockton
Current Weather Rockton
Current weather for the city of Rockton. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 26. 4. (17:00)
6°C
feels like 3°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 12°C |
