- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Rātūk-e Soflá
Current Weather Rātūk-e Soflá
Current weather for the city of Rātūk-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 18°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 19°C |
