- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Qōl Bārsang
Current Weather Qōl Bārsang
Current weather for the city of Qōl Bārsang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-9°C
feels like -15°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | -3°C |
| MIN: | -31°C |
| Average: | -15°C |
