- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Pusht-e Nahr
Current Weather Pusht-e Nahr
Current weather for the city of Pusht-e Nahr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
