- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Paktia
- Dīnār Khēl
Current Weather Dīnār Khēl
Current weather for the city of Dīnār Khēl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 16°C |
