- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Pushtah-ye Ḩişār
Current Weather Pushtah-ye Ḩişār
Current weather for the city of Pushtah-ye Ḩişār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 5°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | 4°C |
