- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Pushtah-ye Āhingarān
Current Weather Pushtah-ye Āhingarān
Current weather for the city of Pushtah-ye Āhingarān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-3°C
feels like -4°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 11°C |
| MIN: | -26°C |
| Average: | -7°C |
