- Weather
- Greece
- West Greece
- Prión
Current Weather Prión
Current weather for the city of Prión. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 1. 4. (12:00) to 1. 4. (23:00)
Severe Thunderstorms
Valid from 1. 4. (09:00) to 1. 4. (21:00)
6°C
feels like 4°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
