- Weather
- United States of America
- Illinois
- Boulder Hill
Current Weather Boulder Hill
Current weather for the city of Boulder Hill. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 30. 4. (02:40)
14°C
feels like 10°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 75 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 12°C |
