- Weather
- Republic of Albania
- Elbasan
- Preça e Poshtme
Current Weather Preça e Poshtme
Current weather for the city of Preça e Poshtme. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
