- Weather
- Republic of Haiti
- Ouest
- Port-au-Prince
Current Weather Port-au-Prince
Current weather for the city of Port-au-Prince. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 62 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 27°C |
