- Weather
- Germany
- Lower Saxony
- Pöhlde
Current Weather Pöhlde
Current weather for the city of Pöhlde. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind gusts
Valid from 12. 5. (10:00) to 12. 5. (20:00)
Ice
Valid to 12. 5. (10:00)
4°C
feels like -2°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
