- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- P’o-ch’on
Current Weather P’o-ch’on
Current weather for the city of P’o-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
