- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Dāvdān-e Bālā
Current Weather Dāvdān-e Bālā
Current weather for the city of Dāvdān-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 19°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
