- Weather
- United States of America
- Idaho
- Pocatello
Current Weather Pocatello
Current weather for the city of Pocatello. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Freeze
Valid to 26. 4. (10:00)
3°C
feels like -1°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
