- Weather
- United States of America
- Nebraska
- Plainview
Current Weather Plainview
Current weather for the city of Plainview. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid to 1. 5. (09:00)
4°C
feels like 1°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 12°C |
