- Weather
- Spain
- Castille and León
- Peñaranda de Bracamonte
Current Weather Peñaranda de Bracamonte
Current weather for the city of Peñaranda de Bracamonte. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 26. 4. (22:00)
Rain
Valid to 26. 4. (22:00)
22°C
feels like 24°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
