- Weather
- Portuguese Republic
- Coimbra
- Penacova
Current Weather Penacova
Current weather for the city of Penacova. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 28. 4. (13:00) to 28. 4. (22:00)
Thunderstorms
Valid from 28. 4. (13:00) to 28. 4. (22:00)
15°C
feels like 15°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
