- Weather
- Republic of Croatia
- Dubrovačko-Neretvanska
- Otočić Vlašnik
Current Weather Otočić Vlašnik
Current weather for the city of Otočić Vlašnik. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 26. 4. (22:00) to 27. 4. (00:00)
17°C
feels like 16°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 15°C |
