- Weather
- Kingdom of Sweden
- Västernorrland County
- Östergraninge
Current Weather Östergraninge
Current weather for the city of Östergraninge. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 10 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 6°C |
