- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Now-e Baqī
Current Weather Now-e Baqī
Current weather for the city of Now-e Baqī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 9°C
| wind | 31 mph |
|---|---|
| wind gusts | 49 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 6°C |
