- Weather
- State of Israel
- Northern District
- Nir Yafe
Current Weather Nir Yafe
Current weather for the city of Nir Yafe. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 27. 4. (18:10) to 27. 4. (21:00)
17°C
feels like 16°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 20°C |
